Regatinädal möödus vabatahtlikele merepäästjatele rahulikult, väikesaarte üksused teenindasid merekiirabi ja pukseerimisväljakutset

25-07-2015

Ruhnu1

Täna lõppenud Muhu Väina regatt möödus Eesti Vabatahtliku Mere- ja Järvepääste vabatahtlikele merepäästjatele rahulikult, võistluseväliselt teenindas Vormsi vabatahtlik merepäästeühing järjekordse merekiirabi väljakutse, Ruhnu üksus abistas kinni kiilunud tüüriga jahti.

Muhu Väina regatt möödus vabatahtlikele merepäästjatele rahulikult – merepäästjate abi vajati päris regati alguses, kui esmalt teatati purunenud mastiga purjejahist ning seejärel tuli teade juba terviseprobleemidega tütarlapsest ühe jahi pardal. Nimelt võttis regati korraldaja ühendust regatti sel hetkel turvanud Tallinna Vabatahtliku Merepäästega, kes teavitas olukorrast merevalvekeskust. Kuna mastita jaht oli võimeline ise Tallinna suunduma, evakueeris vabatahtlik merepäästeüksus teise abi vajanud jahi pardalt mandrile kolm isikut. Kuigi ka regati teistel etappidel tuli ette õnnetusi, näiteks käisid mitmedki jahid kivides, Eesti Vabatahtliku Mere- ja Järvepääste ühingute abi enam regatiga seonduvalt ei vajatud.

Regativäliselt vajati aga vabatahtlike merepäästjate abi nii Vormsil kui Ruhnu lähistel.

Reedel, 24. juulil kella 17.10 ajal teatati Ruhnu Ringsu sadama ülevaatajale, et Ruhnust kümnekonna miili kaugusel vajab abi purjejaht, mille tüür on kinni kiilunud. Jahile läks abi osutama Muhu Merepääste Seltsi Ruhnu üksus, kes pukseeris abi vajanud purjealuse koos kuue inimesega pardal Ringsu sadamasse. Merepäästeüksuse juhi sõnul oli tegemist juba teise korraga, kui sama alus abi vajas – aasta tagasi osutati Ameerika lipu all sõitnud lätlasest omaniku jahile samuti abi. Sel korral selgus, et tegemist on rendijahiga, millel pole seega juba aasta tagasi olnud probleemi kõrvaldatud.

Laupäeval, 25. juulil veidi enne kella 16 vajas Vormsi Merepääste Seltsi abi kiirabi. Häirekeskusest teatati vabatahtlikele merepäästjatele, et Vormsilt on vaja mandrile toimetada terviseprobleemidega mees. Merepäästeselts võttis oma päästepaadile abivajaja ja meedikud ning toimetas nad mandrile, kus oli vastas kiirabi. „Kindlasti näitab järjekordne väljakutse, et merekiirabi teenust on väikesaarte ja mandri vahele vaja," ütles Vormsi Merepääste Seltsi kõneisik Urmo Pollisinski. „Vabatahtlik merepääste on sobivate aluste olemasolul alati valmis merekiirabi teenust osutama ning kaasa aitama oma kogukonna ja külaliste turvalisuse tõstmisele, ent kahjuks pole meil senini õnnestunud riiklike instantsidega merekiirabi teenuse osutamiseks lepingut sõlmida." Samas avaldas Pollisinski lootust, et selle navigatsioonihooaja jooksul saab leping siiski allkirjastatud.

Eesti Vabatahtlik Mere- ja Järvepääste on asutatud 2010. aastal eesmärgiga ühendada vabatahtlikke mere- ja järvepäästeühinguid. Hetkel on sidusorganisatsiooniga liitunud 18 ühingut üle Eesti.

Toetajad:

eestipaatpromarine

 

 

Sündmuste kalender


28.-30.10.2015: IMRF Euroopa regiooni koosolek
Ahvenamaa


6.-8.11.2015: Soome Merepäästeseltsi Raahe ja Oulu ühingud külas Tallinnas
Tallinn


14.-15.11.2015: Õppus Saaremaal
Kuressaare


4.12.2015: Kohtumine Siseministeeriumi ja PPA esindajatega
Tallinn


18.-20.03.2016: Meremess
Tallinn


20.08.2016: Ühisõppus
Toila


Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews