EVMJP osales IMRF-i "Fundraising/Communication `Skill-Share` Meeting 2017" üritusel

10-07-2017

Eesti Vabatahtlik Mere- ja Järvepääste (EVMJP) esindaja Mehis Luus osales 29.-30. juunil 2017 Hollandis (Zandvoort`is) IMRF`i (International Maritime Rescue Federation) poolt korraldatud "Fundraising/Comminication `Skill-Share`Meeting 2017" üritusel. Kohtumise korraldamise vajalikkuses lepiti kokku 2016. aasta lõpul toimunud IMRF`i aastakoosolekul Portugalis ning sooviga ühtlustada arusaamasid vabatahtliku merepääste rahastamise võimalikkuse osas ja jagada parimaid kogemusi/praktikaid.

Eestis on vabatahtliku merepääste rahastamine kogukonna/ühiskonna poolt veel algstaadiumis ning ei esindusorganisatsiooni ega liikmesühingute (merepäästeüksuste) tasandil ole kujunenud konkreetseid rahastamismudeleid. Kohtumisel osalemine andis väga selge ülevaate, et kuidas erinevates Euroopa riikides rahastamisküsimustega tegeletakse ning saadud kontaktvõrgustikult on ka edaspidi võimalik nõu küsida ja mõtteid vahetada. Lisaks Eestile olid osalejad Hollandist, Suurbritanniast, Norrast, Rootsist, Islandilt, Kreekast, Brasiiliast, Portugalist ja Saksamaalt.

Kohtumiselt saadud teadmisi ja kogemusi kasutab EVMJP oma edaspidise töö korraldamisel, sh püsitoetajate süsteemi ülesehitamiseks.

EVMJP osalemist Hollandis kaasrahastas Kodanikuühiskonna Sihtkapital läbi Reisitoetuste konkursi. Oleme KÜSK`ile äärmiselt tänulikud, et läbi nende toetusmeetme on EVMJP osalemine rahvusvahelises koostöös võimalik.

KYSK-Sisemin logo KodYhisk toetuseks

1 4

2 3 

5

EVMJP osaleb IMRF-i Crew Exchange programmis

25-05-2017

imrf crew ex 2017

Eesti Vabatahtlik Mere- ja Järvepääste osaleb 2017. aastal rahvusvahelise merepäästeorganisatsiooni IMRF (International Maritime Rescue Federation) meeskonnavahetuse programmis Crew Exchange. Kui varasemal 4 aastal osaleti nö projektriigina, kel oli võimalik ise oma vabatahtlikke erinevatesse Euroopa riikidesse saata, siis käesoleval aastal ollakse valmis ka ise võõrustama erinevate riikide vabatahtlikele Eesti vabatahtliku merepäästega seonduvat.

Loe edasi...

PPA aasta vabatahtlik on Marge Kohtla

08-11-2015

Politsei ja piirivalve aastapäeva puhul tunnustas Politsei- ja Piirivalveamet oma parimaid töötajaid ja vabatahtlikke, kes on silma paistnud headuse, avatuse, positiivsuse ja hoolivusega.

Aasta vabatahtliku tunnustuse pälvis Saadjärve Vabatahtliku Järvepääste juht ja Eesti Vabatahtliku Mere- ja Järvepääste juhatuse liige Marge Kohtla. Marge on pikka aega tegutsenud aktiivse merepäästjana ja abipolitseinukuna, samuti merepäästjate koolitajana, kelle käe all on oma oskused omandanud nii paljud vabatahtlikud kui ka kutselised merepäästjad. Kui vaja, lööb ta kaasa merepääste võistlustel ja õppustel kas osalejana või kohtunikuna ning tegeleb usinasti ennetustööga. Marge on aktiivne kogukonna kaasaja ning tema eeskuju innustab paljusid vabatahtlikke aktiivne olema.

Palju õnne, Marge!

Toila vabatahtlikud merepäästjad osalesid mereõnnetuses kadunud inimese otsingutel

08-10-2015

moody-sky-1-236194-m

Neljapäeval, 8. oktoobril kell 10.10 laekus Toila vabatahtlikele merepäästjatele info, et Toilas läks merel ümber paat, kus viibis kolmeliikmeline seltskond. Toila vabatahtlik merepäästeüksus suundus seepeale merele inimestele appi.

Loe edasi...

Terviseamet sõlmis Vormsi vabatahtlike merepäästjatega merekiirabi teenuse osutamiseks lepingu

26-08-2015

vormsi 

Teisipäeval, 25. augustil sõlmisid Vormsi Merepääste Selts ja Terviseamet lepingu merekiirabi teenuse osutamiseks. 

Loe edasi...

Regatinädal möödus vabatahtlikele merepäästjatele rahulikult, väikesaarte üksused teenindasid merekiirabi ja pukseerimisväljakutset

25-07-2015

Ruhnu1

Täna lõppenud Muhu Väina regatt möödus Eesti Vabatahtliku Mere- ja Järvepääste vabatahtlikele merepäästjatele rahulikult, võistluseväliselt teenindas Vormsi vabatahtlik merepäästeühing järjekordse merekiirabi väljakutse, Ruhnu üksus abistas kinni kiilunud tüüriga jahti.

Loe edasi...

Tallinna Merepäevadel näeb merepääste-showd

16-07-2015

Rescue Cruiser PR Jenny Wihuri
Juba sel reedel algavate Tallinna Merepäevade üks tõmbenumbreid on kahtlemata laupäeval, 18. juulil kruiisikai alal toimuv merepäästeõppus, mille stsenaariumi kohaselt satub merehätta lõbusõidualus, kus viibib ka hulk reisijaid.

Loe edasi...

Toetajad:

eestipaatpromarine

 

 

Sündmuste kalender


28.-30.10.2015: IMRF Euroopa regiooni koosolek
Ahvenamaa


6.-8.11.2015: Soome Merepäästeseltsi Raahe ja Oulu ühingud külas Tallinnas
Tallinn


14.-15.11.2015: Õppus Saaremaal
Kuressaare


4.12.2015: Kohtumine Siseministeeriumi ja PPA esindajatega
Tallinn


18.-20.03.2016: Meremess
Tallinn


20.08.2016: Ühisõppus
Toila


Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews